Categories: Obecné Posted by Admin on 2.1.2011 7:07 | Komentáře (1)

Televize Nova zajímavě zarámovala novoroční projev prezidenta republiky. Před jeho projevem byla pohádka "O statečném krejčíkovi" a po projevu následoval "Anton Špelec Ostrostřelec". Nevím, zda je lepší umět zabít sedm much jednou ranou, vykřikovat beztrestně "liquere" nebo vykřikovat pod hrozbou vězení "císař pán je vůl“.  Nebo je lepší si vzít poučení z těchto pořadů.

Každopádně jsem v projevu pana prezidenta zcela postrádal jednoznačné odsouzení korupce a rozkrádání veřejných peněz. Rozkrádání peněz ve velkém pod krytím některých politiků zavedených politických stran. Poslední (zatím zřejmě nedokonaná) vícemiliardová rozkrádačka v souvislosti s rekonstrukcí ústřední čistírny odpadních vod v Praze dle scénáře Drobil & Knetig, odkrytá díky Liborovi Michálkovi, čeká teprve na svoje rozuzlení. Otevření obálek se odkládá, místa ministra životního prostředí a vedoucího fondu životního prostředí jsou neobsazená, státem placený poradce zmizel někde v zahraničí. Také si myslíte, že jde o pouhé pletichy ve veřejné souteži ?

Čekám na odsouzení tohoto skandálu panem prezidentem. Ostatně stejně jako u skandálu s tajnými konty ve Švýcarsku.

A tak nevím, zda je Libor Michálek ve své roli statečný pohádkový krejčík nebo spíše Anton Špelec Ostrostřelec. Poučení z grimovské pohádky pohádky nebo z role Františka Buriana v české komedii si může každý udělat sám. Já jsem si vzal poučení z letošního projevu pana prezidenta. Politikům, policii a soudům se v boji s korupcí langerovsky dlouho nedaří.  A to i díky postoji pana prezidenta.